Sociálni inovátori, družstvo, Zrínskeho 1205/9, Bratislava 811 03, Slovensko

flexipraca@flexipraca.sk  |   +421-948-833-057

  • Facebook Social Icon

© 2017 Sociálni inovátori

10-Jan-2018

31-Aug-2017

Please reload

Aktuálne

RADOSŤ UČIŤ

January 10, 2018

1/4
Please reload

NAŠA PRVÁ SOCIÁLNA LASTOVIČKA - NOVÁ CVERNOVKA

30-Jun-2017

 

Účelom v júni 2017 získaného financovania je rekonštrukcia nových priestorov pre Novú Cvernovku. 

 

Nová Cvernovka predstavuje kreatívne a kultúrne centrum poskytujúce ateliéry pre umelcov či kreatívcov a zároveň vystupuje ako kultúrny priestor a areál prístupný verejnosti. Človek tu môže navštevovať koncerty, divadelné predstavenia, prednášky, diskusie, výstavy, workshopy, coworking a prevádzky s lokálnym dizajnom. Pripravuje sa i park, gastro prevádzka, športoviská a galéria.

 

Centrum bolo otvorené 1.mája 2017. Nadväzuje na aktivity pôvodnej Cvernovky v priestoroch starej pradiarne, ktorá sa počas siedmych rokov svojho fungovania stala výrazným kultúrnym a spoločenským bodom na mape Bratislavy. Po nútenom odchode z týchto priestorov bol zámer tvorcov myšlienky preniesť potenciál Cvernovky do inej štvrte a budovy.

 

Tvorcovia chcú udržať a rozšíriť existujúci ekosystém umelcov, kreatívcov, inovátorov a vývojárov, a pod jednou “strechou” tka vybudovať v Bratislave trvalo udržateľné kreatívne, kultúrne a spoločenské centrum nadmeského významu.

 

Nová Cvernovka ponúka Bratislave pomoc pri rozvíjaní kreatívneho priemyslu, ktorý prispeje k zvýšeniu kvality života ľudí v meste. Jej hlavným poslaním je lepšie mesto a spoločnosť. Podporuje iniciatívy, ktoré zveľaďujú nevyužívané areály v meste, vdychujú im život prostredníctvom nového uplatnenia a vedú k celkovej pozitívnej zmene okolia, mesta, či regiónu.

 

Ďalšie aktivity Nadácie sa pripravujú v bývalej budove internátu. Vznikne v nej Centrum metropolitných inovácií s rezidenčným bývaním či strediskom pre mimovládne organizácie.

 

Nová Cvernovka o nás povedala:

 

Úprimne povedané, nebyť vás, projekt Novej Cvernovky by sa zrealizoval len veľmi ťažko. Rekonštrukcia bývalej chemickej školy na Račianskej ulici bola nevyhnutná na to, aby sa vyše 40 kreatívnych ateliérov mohlo nasťahovať a pokračovať vo svojom pôsobení. Celý proces si vyždadoval naozaj nemalé finančné prostriedky a mnoho úsilia. Pomohli ste nam práve v čase, kedy hrozilo, že rekonštrukcia a naše plány sa celé zaseknú. Navyše komunikácia s vami bola nielen priateľská, ale vždy aj veľmi otvorená a vďaka tomu nás posúvala ďalej. Za to vám patrí veľká vďaka. Tešíme sa na ďalšiu spoluprácu.

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Sledujte nás
Please reload

Archív
  • Facebook Basic Square
Zaujímavé