SOCIÁLNI   INOVÁTORI

Spoločenské problémy počnúc nezamestnanosťou, sociálnym vylúčením, cez bývanie, finančnú gramotnosť, nedostatok podpory športu a končiac / nekončiac nedostatočnou úrovňou vzdelávania a sociálnymi nerovnosťami nám nie sú ľahostajné.

 

K riešeniu chceme prispieť svojimi dlhoročnými skúsenosťami z oblasti financií a pomôcť budovať sociálne podniky a získavať pre realizáciu ich spoločenských cieľov financie. 

Veríme, že dobrými príkladmi dokážeme inšpirovať ďalších podnikateľov v rozširovaní ich podnikateľských cieľov i o tie spoločensky prospešné.

20

12

16

zrealizovaných

3

NÁŠ TÍM

Miki, Zuzka a Vlasta sa stretli počas práce vo fondoch rizikového kapitálu, ktoré investovali do slovenskych firiem a start-upov už začiatkom 90-tych rokov.

 

Počas ich kariéry v private equity sektore a v oblasti fúzií & akvizícii im prešli pomedzi prsty stovky biznis plánov a desiatky transakcií, napr. slovenské spoločnosti Profesia a Rádio Expres, česká spoločnosť Pegas. 

 

Spoločne založili portál flexipraca.sk, zameraný na podporu flexibilných foriem práce, a podnikatelskyplan.sk, cez ktorý pomáhajú malým spoločnostiam  a mikropodnikateľom pri vytváraní strategických biznis plánov a plnení ich podnikateľských snov.

MIKULÁŠ KRESÁNEK

Social impact business angel a sociálny inovátor.


Viac ako 20 rokov skúseností v oblasti private equity, investičného a komerčného bankovníctva v Slovak American Enterprise Fund, CA-IB, Credit Lyonnais, Cabernet Capital.

​Špecialista na štruktúrované financovanie. Organizoval jeden z prvých inštitucionálnych leveraged buyoutov na Slovensku.

V súčasnosti sa stará sa o fundraising a strategický business development pre projekty so spoločensky prospešným dopadom.

Spoluzakladateľ Centra sociálnych a spoločenských inovácií, portálu drkresanek.sk a Centra projektových inovácií na Slovenskej zdravotníckej univerzite.

VLASTA KOSTERCOVÁ

15 rokov investičných skúseností vo fondoch rizikového kapitálu a private equity (Slovensko-americký podnikateľský fond a Slovenský postprivatizačný fond) a konzultácií v tejto oblasti.
 

Súdny znalec v odbore Ekonómia a manažment, znalecká organizácia Expertízny inštitút informatiky eii.sk.


Referencie: Riadenie investičného procesu kapitálového vstupu do spoločností (prevažne z oblasti IT), napr. Profesia, Rádio Expres, Ardaco, Gotive. Znalecké posudky (stanovenie hodnoty firmy, analýza finančnej situácie, určenie výšky škody, kalkulácie).

Spoluzakladateľka portálov flexipraca.sk
 a 
podnikatelskyplan.sk.

ZUZANA KRESÁNKOVÁ

15 rokov skúseností vo fonde rizikového kapitálu (Slovenský postprivatizačný fond) a Veľkej 4ke v strednej a východnej Európe (PricewaterhouseCoopers) a konzultácií v tejto oblasti.

Referencie:  riadenie projektov predaja/kúpy podnikov, PPP projektov, analýzy strategických opcií pre veľké konglomerácie, v sektoroch: telekomunikácie a IT,  distribúcia, výroba.

Skúsenosti z pozície poradcu pre podpredsedu vlady pre ekonomiku.

Spoluzakladateľka portálov flexipraca.sk, 
drkresanek.sk a podnikatelskyplan.sk

 

Sociálni inovátori, družstvo, Zrínskeho 1205/9, Bratislava 811 03, Slovensko

flexipraca@flexipraca.sk  |   +421-948-833-057

  • Facebook Social Icon

© 2017 Sociálni inovátori